APARTAMENT W POZNANIU

WNĘTRZE PRYWATNE

BRIEF

Fotografia wnętrz ukazuje perspektywiczne ujęcia niezwykłego mieszkania zaprojektowanego przez Bidermann Design.

Przestrzeń przede wszystkim zachwyca awangardową odwagą i nowoczesnym rozmachem. Antresola umożliwia cieszenie się w pełni światłem słonecznym wpadającym przez wysokie okna sięgające kilku metrów. Całą kilkumetrową wysokość ściany pokrywają duże miedziane płyty, których faktura zdobi apartament dodając mu elegancji, a rozmiar podkreśla wielkość i przestronność metrażu. Cześć kuchenno-jadalna całkowicie pokryta jest białą gładką powierzchnią, która odbija światło i zachowuje estetyczną czystość. Czarne elementy dopełniają jasne płaszczyzny. Akcentem kolorystycznym są odważne i ekspresyjne obrazy w odblaskowych kolorach. Dynamika formy dodaje wnętrzu charakteru, a wyraziste kolory rozweselają stonowaną gamę barw.

Jednym z bardziej charakterystycznych elementów widocznych na fotografii wnętrz są długie spiralne schody. Ich struktura nie tylko nie zajmuje wiele przestrzeni, ale i estetycznie uatrakcyjnia projekt. Stopnie pokrywa anty poślizgowa faktura. Pierwszym meblem, który znajdziemy na górze jest regał na książki. Choć zbudowany z prostego drewna dębowego, zachwyca swoją ekspresyjną forma. Dalej umieszczony jest kolejny salon. Niebieskie kanapy zachęcają do wypoczynku i korzystania z imponującej biblioteki. Białe drzwi i szafy idealnie wtapiają się w białe ściany powierzchni, przez co pomieszczenie robi wrażenie niezwykłą odwagą swojej prostoty. Ponadto wszystko oświetlają promienie słoneczne wpadające przez okna, którymi całkowicie pokryty jest ukośny dach.

Widoczna na fotografii wnętrz sypialnia kolorystycznie nie odbiega od reszty apartamentu. Jednak podłogę pokrywa przyjemnie miękka wykładzina. Oparcie łóżka wyróżnia się kolorowym wzorem, który personalizuje wnętrze i dodaje mu intymnego charakteru.

W całym apartamencie możemy dojrzeć wiele drewnianych elementów, które ocieplają modernistyczna bryłę wnętrza. Mimo, że dębowy regał z salonu pochodzi z innej epoki, niż reszta mebli, doskonale komponuje się z całością. Również niektóre z pozostałych mebli wykończone są drewnianymi detalami, takie jak na przykład stół, krzesła, czy łóżko. Atmosfery domowego ciepła dodaje niewątpliwie również schowany lekko na fotografiach wnętrz duży kwiat.

Kto z nas nie chciałby mieć tak pomysłowo oświetlonego i umeblowanego mieszkania? Każdemu życzymy choć niektórych elementów widocznych na tej fotografii wnętrz!

KLIENT

DOM&WNĘTRZE

PROJEKT

BIDERMANN DESIGN

DATA

Marzec 2015


ZDJECIA WNĘTRZ WARSZAWA-SIEDZIBA FRONTEX
Pies czy suka - restauracja i Concept Store