PIES CZY SUKA – RESTAURACJA I CONCEPT STORE

WNĘTRZE PUBLICZNE

BRIEF

Fotografia wnętrz nabiera w tym wypadku nowego znaczenia. Pies czy suka to nie tylko restauracja i concept store, ale również jedno z najważniejszych punktów na kulturalnej mapie Warszawy.

Fotografia wnętrz zlecona przez właścicieli ukazuje w pełni zalety tego projektu – przede wszystkim przestronność i oryginalność. Mimo swojej wielkości industrialna hala pozwala na wiele prywatności. Umożliwia to umiejętne rozstawienie mebli i idealny dystans pomiędzy stolikami. Dzięki temu pobyt w lokalu pozwala na wiele intymności, nie tracąc swojego dospołecznego charakteru, który zapewnia przede wszystkim otwartość przestrzeni.

Główną cechą charakterystyczną wnętrza są zaskakujące dodatki. Pierwsze zwracają uwagę rzeźby zwierząt. Szary koń w naturalnych proporcjach idealnie stapia się z kolorem betonowej podłogi. Na półce czuwają białe i czarne psy (lub suki). W najmniej oczekiwanym miejscu stoi dzik… na biegunach!.

Wnętrze bardziej niż zasadami wystroju restauracji rządzi się prawami galerii sztuki współczesnej. Każdy metr kwadratowy jest pomysłową instalacją. Plakaty i obrazy znajdziemy nie tylko na ścianach, ale również schowane w stolikach, na które podawane są nie mniej inwencyjne posiłki. Krzykliwe kolory krzeseł kontrastują z szarością i bielą stonowanych powierzchni podłogi i ścian. Lekkość plastiku, z którego wykonane są krzesła i niektóre elementy concept storu zaskakuje w porównaniu z estetycznym ciężarem betonu i industrialnych lamp. Również kształty nie dają się łatwo ograniczyć – geometryczne i sztywne bryły krzeseł, płyt podłogowych i stołów przechodzą w obłośc poduszek i organiczne formy ciał zwierzęcych.

Zdecydowaliśmy się na fotografie wnętrza z różnych perspektyw, aby pokazać wszystkie jego walory – zarówno jako przestrzeni społecznej, jak i artystycznego miejsca spotkań. Największą zaleta wydaje się znakomita adaptacja surowego prostokątnego bloku wnętrza do przyjaznej restauracji. Miejsce to obfituje w detale, które nie podlegają prawu grawitacji – rower górujący nad stolikami, czy latający rekin. Ponad to można znaleźć mnóstwo gazet i albumów. Miejsce to zatem nie znudzi nawet najwybredniejszego gościa. Można w nim doskonale spędzać czas zarówno samemu, jak i w towarzystwie.

Jeśli jesteś wielbicielem zwierząt to idealne miejsce dla ciebie! Zarówno ty, jak i twój zwierzak może znaleźć tam miejsce dla siebie.

KLIENT

Pies czy suka

DATA

Maj 2015


Apartament w Poznaniu
Nowoczesny apartament